Прес-конференція

08.05.2013 15:18

Прес-конференції

Анатолій ДИРІВ: «ГРОШІ КРАДУТЬ ІЗ ШВИДКІСТЮ СВІТЛА!»

Тетяна КЛЕЙ, «Сівча», фото автора.

Наш виборчий округ № 86 (а це Рожнятівський, Долинський, частина Богородчанського районів та м. Болехів) у новообраному парламенті держави представляє колишній голова Рожнятівської районної ради, представник об'єднаної опозиції «Батьківщина» Анатолій Дирів. Власне, минулого тижня в Долині відбулася прес-конференція Анатолія Борисовича з представниками ЗМІ та активістами не тільки нашого району. Увійшов Анатолій Дирів до одного з ключових комітетів ВРУ з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України. Вже минуло пять місяців, як впевнено почувається в стінах парламенту. Про це та багато інших питань можна було почути на прес-конференції та запитати особисто.

 Прес-конференцію депутат Верховної Ради Анатолій Дирів розпочав із того, що вже минуло більше п’яти місяців, як розпочав депутатську роботу й хоче поділитися із журналістами враженнями. Одна із перших відповідей на запитання була про причини невдалого голосування за відставку уряду, де не вистачило голосів. Також Анатолій Борисович наголосив, що є одинадцять депутатів-регіоналів, які не хочуть із своєю фракцією голосувати. Юридично опозиція ніби в меншості, але регіонали також не мають  конструктивної більшості. Тієї, яка їм потрібна для прийняття неконституційних законів та протягування певних питань.

В розмові про те, що 63 мільярди гривень не повернуто підприємцям ПДВ, Анатолій Дирів наголосив, що «гроші крадуть із швидкістю світла!» 

– Складається враження, ніби Президент і уряд живуть в іншій країні. Вони думають, що в їхній державі все добре, – сказав нардеп.

Мова велася й про перебіг і мету всеукраїнської акції «Вставай, Україно!» Нардеп закликав всіх підтримати, зокрема, прикарпатців і взяти активну участь в акції опозиції 18 травня, яка відбудеться в Києві. Він переконаний, що якщо того дня в столиці збереться 50 тисяч людей, то це буде дуже серйозно. Бо можна буде постукати в будь-які двері, зокрема і Президента. Журналісти задавали запитання про те, як жінці після 50-ти років влаштуватися на роботу, про соціальну незахищеність людей і т. д.

 Виступаючи, Анатолій Борисович пригадав один із робочих візитів до Санкт-Петербурга, де зробив для себе висновок: там Україну ненавидять тому, що ми не з ними.  Також він торкнувся питань пенсійної та медичної реформи, розповів про законотворче  фальшування під час ухвалення парламентською більшістю чималої кількості нормативних документів у часі «усамітнення» на вулиці Банковій.

Не замовчував Анатолій Дирів і про своє перше враження від знайомства з парламентаріями. На початках вважав, що там одні багатії. Але це не так. Там є олігархи, є багатії, але їх не так багато. Більшість депутатів ВРУ – представники середнього класу. Що цікаво, про що сказав Анатолій Борисович, там, як тільки ти прийшов, депутати відразу дивляться, в чому ти одягнутий.

  • Життя після того, як обрали мене депутатом Верховної Ради України, кардинально змінилося. Ти вже не належиш собі, вільного часу практично нема і той хто думав, що буде відпочивати в депутатському кріслі – помилявся. Адже, якщо депутат не працює у сесійній залі, то й він не відпочиває. Є погоджений календарний план, згідно з яким майже кожен день депутата розписаний на рік наперед. Мені такий темп роботи подобається. На жаль, третина тих, хто став депутатом Верховної Ради, не розуміють, що вони там роблять. Мені від цього прикро, – говорить Анатолій Дирів.

Згадав Анатолій Борисович й про те, що в соціальних мережах хтось поширив інформацію ніби то він не подав жодного законопроекту. Але це не так, і як наголосив, ним внесено три законопроекти. Один із них «народився» тоді, коли його син отримав паспорт. Практично, майже кожна графа в паспорті українця написана українською й дублюється російською мовою. Багато хто цьому зрадів, що, коли почнеться заміна паспортів, то зможуть заробити. Та біда в тім, що все не так: там є поправка, що всі паспорти залишаються дійсними, а вже нові паспорти будуть без цього дублювання. Прозвучало відразу запитання із залу: «Як вважаєте, чи потрібна графа «національність? » Нардеп відповів, що потрібна. Також Анатолій Дирів наголосив, що проектів можна писати багато, але чи будуть вони прийняті, це вже інша сторона медалі. Є один прикрий момент, що чимало депутатів подають законопроекти, для прикладу, про заміну однієї букви в назві чогось, чи інші малозначимі, але це їм рахується, що подав законопроект.

  • Для мене це дивно, але не таємниця, що у парламенті є чимало далеких від політики людей, які не розуміють, куди вони потрапили. Тому для мене було принциповим питанням потрапити саме в політичний комітет, адже я не збирався лобіювати бізнесові питання, не ставив за пріоритет отримувати прибутки, а хочу залишитись у великій політиці, бо відчуваю потенціал і знаю, що можу чимало зробити саме як політик. А регламентний комітет – це практично політичний комітет, – наголосив Анатолій Борисович.

Щодо подальших планів, то нардеп сказав, що він буде опікуватися Прикарпаттям. Нині в нього є чотири помічники, запрацювали й чотири приймальні. Але як наголосив, що майже 95 відсотків звернень є про матеріальну допомогу: «Але задовольнити всіх не маю змоги. Бізнесу не маю. Якщо би був у фракції Партії регіонів чи її сателіта – комуністів, то, звичайно, і моя депутатська діяльність була б фінансово забезпеченою. Але це вже є зрада. А я – прагматичний націоналіст. Тож намагатимусь вчити любити Україну всіх! І переконаний, що набагато більше користі принесу громадянам України, попрацювавши над удосконаленням законодавства».

Анатолій Дирів наголосив й на тому, що за три роки правління Януковича сукупний зовнішній борг в розрахунку на одного українця виріс удвічі: від 6,5 тисячі доларів до майже 13 тисяч доларів. То ж не дивно, що влада починає економити навіть на субсидіях малозабезпеченим та соціально незахищеним верствам громадян. Так, середній розмір субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на одну сім’ю у лютому 2013 року зменшився у порівнянні з відповідним періодом 2012 року на 33,4% і становив 136,4 гривні. Такими є дані Держкомстату. Боляче говорив нардеп й про те, що влада вилучає наче рейдер колосальні обсяги грошей із місцевих бюджетів до центрального і перерозподіляє їх вкрай несправедливо. Розказав і про свій запит до прем'єр-міністра та Генерального прокурора провести невідкладну комплексну перевірку діяльності Міністерства охорони здоров’я у зв'язку з численними фактами незаконного та нецільового використання ним держаних коштів та майна, невиконання державних програм з охорони здоров’я та порушення прав пацієнтів, а усіх винних притягнути до кримінальної відповідальності. У 2011-2012 роках МОЗ України не забезпечило захисту прав пацієнтів при проведенні клінічних досліджень лікарських засобів та допустило закупівлю й подальше використання лікарських засобів неналежної якості, що зумовило численні смертельні випадки. У 2012 році через неякісну вакцину проти гепатиту В лише за офіційними даними померло більше 10 дітей. В країні з року в рік зростає ринок неякісних та фальсифікованих лікарських засобів, споживання яких становить загрозу не тільки здоров’ю, а й життю людей. Так, протягом 2012 року 12 пацієнтів померли від побічних реакцій, що сталися внаслідок застосування неякісних ліків. І це лише офіційні дані, які фактично далекі від реальності. На ділі – все набагато гірше. Ми дійшли до страшного абсурду: наші діти мимоволі стали піддослідними через злочинну недбалість (чи за мовчазного сприяння) діючої влади!

На запитання про адміністративний поділ території, тобто про новий проект перекроювання території, при якому мало б бути тільки три райони – Калуський, Коломийський та Івано-Франківський, Анатолій Дирів відповів, що це не на часі. А в нашій державі є чимало важливих проблем, які потрібно вирішувати. Пролунало запитання й про Юлію Тимошенко.

  • Від однієї жінки скільки ховається чоловіків, тому її там тримають! – сказав Анатолій Дирів.

За «живе взяло» нардепа запитання про українські дороги: «В Америці один метр дороги коштує вдвічі дешевше. Треба менше красти. Працювали за принципом – підлатали й вкрали. Нині вже не мають що й красти. Тільки проаналізувати кількість грошей, які були виділені на догори до Євро -2012?! Не буде у нас доріг таких, як має бути».

На закінчення розмови Анатолій Дирів сказав, що будучи вже народним депутатом,  навчився не робити поспіхом висновків та гучних заяв, бо політика – дуже брудна справа. І основне, без чого неможливе майбутнє, ми повинні вбити в собі раба. На кожному подвір’ї будувати Україну, бо ніхто за нас її не побудує.